  • TR2/C518-100-R
TR2/C518-100-R
advertisement
Manufacturer No:
TR2/C518-100-R
HK JDW NO:
255-TR2/C518-100-R
Package:
2AG, 5mm x 15mm (Axial)
Datasheet:
TR2/C518-100-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TR2/C518-100-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    2AG, 5mm x 15mm (Axial)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    C518
  • Size / Dimension
    0.217Diax0.598L 5.50mmx15.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    100mA
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CSA, UL
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Cartridge, Glass
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    35A
  • Melting I2t
    0.001
  • DC Cold Resistance
    22.3Ohms