  • TR2-S505H-V-10-R
TR2-S505H-V-10-R
advertisement
Manufacturer No:
TR2-S505H-V-10-R
HK JDW NO:
255-TR2-S505H-V-10-R
Package:
5mm x 20mm (Axial)
Datasheet:
TR2-S505H-V-10-R
Description:
Cartridge Fuses 250Vac 10A Time Delay Axial
Step5Bar-code shipping tag
TR2-S505H-V-10-R
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    5mm x 20mm (Axial)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    S505H
  • Size / Dimension
    0.218Diax0.831L 5.54mmx21.10mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Current Rating (Amps)
    10A
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Approval Agency
    cULus, PSE/JET
  • Response Time
    Slow Blow
  • Fuse Type
    Cartridge, Ceramic
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    1.5kA
  • Melting I2t
    349.5
  • DC Cold Resistance
    0.006Ohms