  • TPSV687K006H0050
TPSV687K006H0050
advertisement
Manufacturer No:
TPSV687K006H0050
HK JDW NO:
66-TPSV687K006H0050
Description:
680μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0428mA Tape & Reel (TR)
Quantity:
In Stock : 12311
Step5Bar-code shipping tag
TPSV687K006H0050
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Capacitance
    680μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Size Code
    2924
  • Leakage Current
    0.0428mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    50 mΩ
  • Height
    3.55mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    6.1mm