  • TPSMP9.1AHM3/85A
TPSMP9.1AHM3/85A
advertisement
Manufacturer No:
TPSMP9.1AHM3/85A
HK JDW NO:
884-TPSMP9.1AHM3/85A
Datasheet:
TPSMP9.1AHM3/85A
Step5Bar-code shipping tag
TPSMP9.1AHM3/85A
  • Operating Temperature
    -65°C~185°C TJ
  • Leakage Current
    10μA
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    8.65V
  • Power - Peak Pulse
    300W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    22.4A
  • Max Reverse Leakage Current
    10μA
  • Clamping Voltage
    13.4V
  • Peak Pulse Current
    22.4A
  • Reverse Standoff Voltage
    7.78V
  • Peak Pulse Power
    400W
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    9.1V
  • Reverse Breakdown Voltage
    8.65V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    300W