  • TPSMP43HM3/84A
TPSMP43HM3/84A
advertisement
Manufacturer No:
TPSMP43HM3/84A
HK JDW NO:
884-TPSMP43HM3/84A
Datasheet:
TPSMP43HM3/84A
Step5Bar-code shipping tag
TPSMP43HM3/84A
  • Operating Temperature
    -65°C~185°C TJ
    Automotive, AEC-Q101, PAR®, eSMP®
  • Published
    2016
  • Leakage Current
    1μA
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    6.5A
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    61.9V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    34.8V
  • Peak Pulse Current
    6.5A
  • Reverse Standoff Voltage
    34.8V
  • Peak Pulse Power
    400W
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    43V
  • Reverse Breakdown Voltage
    38.7V
  • Number of Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage-Max
    47.3V