  • TPSMP33HM3/85A
TPSMP33HM3/85A
advertisement
Manufacturer No:
TPSMP33HM3/85A
HK JDW NO:
884-TPSMP33HM3/85A
Datasheet:
TPSMP33HM3/85A
Step5Bar-code shipping tag
TPSMP33HM3/85A
  • Operating Temperature
    -65°C~185°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Leakage Current
    1μA
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    8.4A
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    47.7V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    26.8V
  • Peak Pulse Current
    8.4A
  • Reverse Standoff Voltage
    26.8V
  • Peak Pulse Power
    400W
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    33V
  • Reverse Breakdown Voltage
    29.7V
  • Number of Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage-Max
    36.3V