  • TPSE687K004H0040
TPSE687K004H0040
advertisement
Manufacturer No:
TPSE687K004H0040
HK JDW NO:
66-TPSE687K004H0040
Package:
2917
Datasheet:
Description:
680μF 40mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0272mA Tape & Reel (TR) 2917
Step5Bar-code shipping tag
TPSE687K004H0040
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    2917
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Leakage Current
    0.0272mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    4.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm