  • TPSE686M025S0200
TPSE686M025S0200
advertisement
Manufacturer No:
TPSE686M025S0200
HK JDW NO:
66-TPSE686M025S0200
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
68μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 200mOhm 2-Termination Polar Tantalum 0.017mA Tape & Reel (TR) Molded
Step5Bar-code shipping tag
TPSE686M025S0200
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Weight
    670.01263mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    200mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    0.017mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    4.3mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm