  • TPSE477K010R0045V
TPSE477K010R0045V
advertisement
Manufacturer No:
TPSE477K010R0045V
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-TPSE477K010R0045V
Package:
2917
Datasheet:
TPSE477K010R0045V
Description:
470μF 10% 45mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.047mA 2917
Quantity:
In Stock : 1026
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TPSE477K010R0045V
  • Package / Case
    2917
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    45mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.047mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Height
    4.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm