  • TPSC336K010T0500
TPSC336K010T0500
advertisement
Manufacturer No:
TPSC336K010T0500
HK JDW NO:
66-TPSC336K010T0500
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
TPSC336K010T0500
Description:
33μF ±10% 500mOhm @ 100kHz 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Tape & Reel (TR) 2312 (6032 Metric)
Quantity:
In Stock : 581
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TPSC336K010T0500
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    500mOhm @ 100kHz
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2312 (6032 Metric)
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TPS
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    33μF