  • TPHCS250-E
TPHCS250-E
advertisement
Manufacturer No:
TPHCS250-E
HK JDW NO:
256-TPHCS250-E
Package:
Datasheet:
Description:
FUSE HLDR BLADE 80V 250A CHASS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TPHCS250-E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Contact Material
    Copper
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Published
    2001
  • Series
    Telpower® TPHCS
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    250A
  • Contact Finish
    Tin
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
  • Voltage
    80V
  • Number of Circuits
    1
  • Fuse Type
    Blade
  • Fuse Size
    1Diax2.66L 25.4mmx67.5mm