TPA3000D1PWP
TPA3000D1PWP
815-TPA3000D1PWP
22 kHz kHzAudio Amplifiers18V V24 pins
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
TPA3000D1PWP Overview
24 terminations occur when a transmission line is terminated by a device with the same characteristic impedance as the transmission line.In a computer or other communication device, there are two pronged contacts called 24 pins.There are 1 channels available on the device.A total of 24 pins are present in it.Amp parts is included in Audio/Video Amplifiers .Amp parts is recommended that the supply voltage (Vsup) be maintained above 8V for normal operation.The maximum supply voltage (Vsup) is reached at 18V .The power supply is 8/18V .Supply current reaches 15mA at its maximum.This electrical device has the consumer IC type AUDIO AMPLIFIER .At least -40°C must be the operating temperature.Ideally, the operating temperature should not exceed 85°C °C.
TPA3000D1PWP Features
24 pin count
TPA3000D1PWP Applications
There are a lot of Texas Instruments TPA3000D1PWP audio amplifiers applications.
- Band-stop filter
- Radar
- Medical imaging
- Signal transformation
- Displayers for aircraft and air transportation control systems
- Power transmission
- Semiconductor detectors
- Television broadcasting equipment
- Industrial control system
- Portable electronic products powered by batteries
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
TPA3000D1PWP
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
Texas Instruments815-TPA6211A1TDGNRQ18-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width) Exposed Pad2-3 Days-Add Compare
Texas Instruments815-LM386N-4/NOPB8-DIP (0.300, 7.62mm)2-3 Days-Add Compare
Texas Instruments815-TPA1517DWPR20-SOIC (0.295, 7.50mm Width) Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-LM3886TF/NOPBTO-220-11 Isolated Tab, Formed Leads2-3 Days-Add Compare
Texas Instruments815-LM3886TFTO-220-11 Isolated Tab, Formed Leads2-3 Days-Add Compare
Texas Instruments815-TPA1517DWP20-SOIC (0.295, 7.50mm Width) Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-TPA3118D2QDAPRQ132-PowerTSSOP (0.240, 6.10mm Width)2-3 Days-Add Compare
Texas Instruments815-TAS6422QDKQQ156-BSSOP (0.295, 7.50mm Width) Exposed Pad2-3 Days-Add Compare
Texas Instruments815-TAS5424CTDKERQ144-BSSOP (0.433, 11.00mm Width) Exposed Pad2-3 Days-Add Compare