  • TP810PW50R0JE
TP810PW50R0JE
advertisement
Manufacturer No:
TP810PW50R0JE
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-TP810PW50R0JE
Package:
Radial
Datasheet:
TP810PW50R0JE
Description:
Quantity:
In Stock : 13620
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TP810PW50R0JE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    TP
  • Size / Dimension
    1.000Lx0.240W 25.40mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Non-Inductive, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    50Ohm
  • Max Operating Temperature
    180°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    10W
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Terminal Pitch
    20.32mm
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Voltage - Rated AC
    350V
  • Lead Pitch
    20.32mm
  • Lead Diameter
    1.27 mm
  • Height
    25.908mm
  • Height Seated (Max)
    1.020 25.91mm