  • TNPW251291R0BEEG
TNPW251291R0BEEG
advertisement
Manufacturer No:
TNPW251291R0BEEG
HK JDW NO:
873-TNPW251291R0BEEG
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
TNPW251291R0BEEG
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 91Ohms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW251291R0BEEG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    91Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2016
  • Series
    TNPW e3
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±0.1%