  • TNPW251279R6BETY
TNPW251279R6BETY
advertisement
Manufacturer No:
TNPW251279R6BETY
HK JDW NO:
873-TNPW251279R6BETY
Datasheet:
TNPW251279R6BETY
Description:
TNPW Series, Thin Film, 79.6Ohms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW251279R6BETY
  • Series
    TNPW
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    79.6Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm
  • Length
    6.2992mm
  • Width
    3.0988mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C