  • TNPW251228K0BEEY
TNPW251228K0BEEY
advertisement
Manufacturer No:
TNPW251228K0BEEY
HK JDW NO:
873-TNPW251228K0BEEY
Datasheet:
TNPW251228K0BEEY
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 28kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW251228K0BEEY
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    28kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Height
    762μm
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm
  • Length
    6.2992mm
  • Width
    3.0988mm