  • TNPW251221K0BEEG
TNPW251221K0BEEG
advertisement
Manufacturer No:
TNPW251221K0BEEG
HK JDW NO:
873-TNPW251221K0BEEG
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
TNPW251221K0BEEG
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 21kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW251221K0BEEG
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    21kOhms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm