  • TNPW2512174RBEEY
TNPW2512174RBEEY
advertisement
Manufacturer No:
TNPW2512174RBEEY
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-TNPW2512174RBEEY
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
TNPW2512174RBEEY
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 174Ohms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TNPW2512174RBEEY
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    TNPW e3
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    174Ohms
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm