  • TNPW201051R0FEEY
TNPW201051R0FEEY
advertisement
Manufacturer No:
TNPW201051R0FEEY
HK JDW NO:
873-TNPW201051R0FEEY
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
TNPW201051R0FEEY
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 51Ohms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW201051R0FEEY
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Supplier Device Package
    2010
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    51Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Power Rating
    400mW
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Height
    762μm
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm
  • Length
    5.0038mm
  • Width
    2.4892mm