  • TNPW201047K0BEEY
TNPW201047K0BEEY
advertisement
Manufacturer No:
TNPW201047K0BEEY
HK JDW NO:
873-TNPW201047K0BEEY
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
TNPW201047K0BEEY
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 47kOhms, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW201047K0BEEY
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Supplier Device Package
    2010
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    TNPW e3
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    47kOhms
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Power Rating
    400mW
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm