  • TNPW121090R9BEEN
TNPW121090R9BEEN
advertisement
Manufacturer No:
TNPW121090R9BEEN
HK JDW NO:
873-TNPW121090R9BEEN
Datasheet:
TNPW121090R9BEEN
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 90.9Ohms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW121090R9BEEN
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    90.9Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Power Rating
    330mW
  • Max Power Dissipation
    333mW
  • Height
    762μm
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4384mm