  • TNPW12104K70FEEA
TNPW12104K70FEEA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW12104K70FEEA
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-TNPW12104K70FEEA
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
TNPW12104K70FEEA
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 4.7kOhms, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TNPW12104K70FEEA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Supplier Device Package
    1210
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TNPW e3
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    330mW
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.45mm