  • TNPW121013K3BETA
TNPW121013K3BETA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW121013K3BETA
HK JDW NO:
873-TNPW121013K3BETA
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
TNPW121013K3BETA
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW Series, Thin Film, 13.3kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW121013K3BETA
    Select All
  • Feature
    Military
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    13.3kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Power Rating
    330mW
  • Packing Method
    TR, Cardboard, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    TNPW
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
  • Tolerance
    ±0.1%