  • TNPW1210130RBETA
TNPW1210130RBETA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW1210130RBETA
HK JDW NO:
873-TNPW1210130RBETA
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
TNPW1210130RBETA
Description:
TNPW Series, Thin Film, 130Ohms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW1210130RBETA
  • Power Rating
    330mW
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Supplier Device Package
    1210
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    TNPW
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Military
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    130Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W