  • TNPW121010K0BYEA
TNPW121010K0BYEA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW121010K0BYEA
HK JDW NO:
873-TNPW121010K0BYEA
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
TNPW121010K0BYEA
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 10kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW121010K0BYEA
    Select All
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Power Rating
    330mW
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Supplier Device Package
    1210
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    TNPW e3
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    10kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C