  • TNPW12069K10BETA
TNPW12069K10BETA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW12069K10BETA
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-TNPW12069K10BETA
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
TNPW12069K10BETA
Description:
TNPW Series, Thin Film, 9.1kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW12069K10BETA
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TNPW
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Military
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    9.1kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm