  • TNPW12068K06BHTA
TNPW12068K06BHTA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW12068K06BHTA
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-TNPW12068K06BHTA
Package:
1206
Datasheet:
Description:
Thin Film, 8.06kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
TNPW12068K06BHTA
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    8.06kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250mW
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    0.1%