  • TNPW120685K6BECN
TNPW120685K6BECN
advertisement
Manufacturer No:
TNPW120685K6BECN
HK JDW NO:
873-TNPW120685K6BECN
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
TNPW120685K6BECN
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW Series, Thin Film, 85.6kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW120685K6BECN
    Select All
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR, Cardboard, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    TNPW
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Military
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    85.6kOhm