  • TNPW120681K6BECN
TNPW120681K6BECN
advertisement
Manufacturer No:
TNPW120681K6BECN
HK JDW NO:
873-TNPW120681K6BECN
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
TNPW120681K6BECN
Description:
TNPW Series, Thin Film, 81.6kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW120681K6BECN
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Series
    TNPW
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Military
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    81.6kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm