  • TNPW120669K8BETA
TNPW120669K8BETA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW120669K8BETA
HK JDW NO:
873-TNPW120669K8BETA
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
TNPW120669K8BETA
Description:
TNPW Series, Thin Film, 69.8kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW120669K8BETA
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Series
    TNPW
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Military
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    69.8kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm