  • TNPW1206226RBETA
TNPW1206226RBETA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW1206226RBETA
HK JDW NO:
873-TNPW1206226RBETA
Datasheet:
TNPW1206226RBETA
Description:
TNPW Series, Thin Film, 226Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW1206226RBETA
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    TNPW
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Military
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    226Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm