  • TNPW12061K65FETA
TNPW12061K65FETA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW12061K65FETA
HK JDW NO:
873-TNPW12061K65FETA
Datasheet:
TNPW12061K65FETA
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW Series, Thin Film, 1.65kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW12061K65FETA
    1206 (3216 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    TNPW
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Military
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    1.65kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    100V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm