  • TNPW080579K6BETY
TNPW080579K6BETY
advertisement
Manufacturer No:
TNPW080579K6BETY
HK JDW NO:
873-TNPW080579K6BETY
Datasheet:
TNPW080579K6BETY
Description:
TNPW Series, Thin Film, 79.6kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 198
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
TNPW080579K6BETY
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    TNPW
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    79.6kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm