  • TNPW0805732RBETY
TNPW0805732RBETY
advertisement
Manufacturer No:
TNPW0805732RBETY
HK JDW NO:
873-TNPW0805732RBETY
Datasheet:
TNPW0805732RBETY
Description:
TNPW Series, Thin Film, 732Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW0805732RBETY
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    TNPW
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    732Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    125mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    400μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2mm