  • TNPW08056K98FHTA
TNPW08056K98FHTA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW08056K98FHTA
HK JDW NO:
873-TNPW08056K98FHTA
Datasheet:
TNPW08056K98FHTA
Step5Bar-code shipping tag
TNPW08056K98FHTA
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    TNPW
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Military
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    6.98kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm