  • TNPW0805626KDHTA
TNPW0805626KDHTA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW0805626KDHTA
HK JDW NO:
873-TNPW0805626KDHTA
Datasheet:
TNPW0805626KDHTA
Description:
TNPW Series, Thin Film, 626kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW0805626KDHTA
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    TNPW
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Military
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    626kOhms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm