  • TNPW08055R11BEEA
TNPW08055R11BEEA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW08055R11BEEA
HK JDW NO:
873-TNPW08055R11BEEA
Datasheet:
TNPW08055R11BEEA
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 5.11Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW08055R11BEEA
  • Series
    TNPW e3
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    5.11Ohms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C