  • TNPW0805576KBXTA
TNPW0805576KBXTA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW0805576KBXTA
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-TNPW0805576KBXTA
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
TNPW0805576KBXTA
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW Series, Thin Film, 576kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TNPW0805576KBXTA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TNPW
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Military
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    576kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 150V
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR, Cardboard, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm