  • TNPW080551K1BYEA
TNPW080551K1BYEA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW080551K1BYEA
HK JDW NO:
873-TNPW080551K1BYEA
Datasheet:
TNPW080551K1BYEA
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 51.1kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW080551K1BYEA
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    TNPW e3
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    51.1kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Depth
    1.25mm
  • Military Standard
    Not
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    2mm