  • TNPW08053K83BYEA
TNPW08053K83BYEA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW08053K83BYEA
HK JDW NO:
873-TNPW08053K83BYEA
Datasheet:
TNPW08053K83BYEA
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 3.83kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW08053K83BYEA
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    TNPW e3
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    3.83kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Depth
    1.25mm
  • Military Standard
    Not
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    2mm