  • TNPW08053K74DHEA
TNPW08053K74DHEA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW08053K74DHEA
HK JDW NO:
873-TNPW08053K74DHEA
Datasheet:
TNPW08053K74DHEA
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 3.74kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW08053K74DHEA
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    TNPW e3
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    3.74kOhms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm