  • TNPW08053K60BETY
TNPW08053K60BETY
advertisement
Manufacturer No:
TNPW08053K60BETY
HK JDW NO:
873-TNPW08053K60BETY
Datasheet:
TNPW08053K60BETY
Description:
TNPW Series, Thin Film, 3.6kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW08053K60BETY
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    TNPW
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    3.6kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm