  • TNPW08053K01FHEA
TNPW08053K01FHEA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW08053K01FHEA
HK JDW NO:
873-TNPW08053K01FHEA
Datasheet:
TNPW08053K01FHEA
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 3.01kOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW08053K01FHEA
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    TNPW e3
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    3.01kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Depth
    1.25mm
  • Military Standard
    Not
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    2mm