  • TNPW080538K3BECN
TNPW080538K3BECN
advertisement
Manufacturer No:
TNPW080538K3BECN
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-TNPW080538K3BECN
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
TNPW080538K3BECN
Description:
TNPW Series, Thin Film, 38.3kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TNPW080538K3BECN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TNPW
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Military
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    38.3kOhms
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm