  • TNPW080527K4FEEA
TNPW080527K4FEEA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW080527K4FEEA
HK JDW NO:
873-TNPW080527K4FEEA
Datasheet:
TNPW080527K4FEEA
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 27.4kOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW080527K4FEEA
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    TNPW e3
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    27.4kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    450μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm