  • TNPW0805270RFETA
TNPW0805270RFETA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW0805270RFETA
HK JDW NO:
873-TNPW0805270RFETA
Datasheet:
TNPW0805270RFETA
Description:
TNPW Series, Thin Film, 270Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW0805270RFETA
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Military
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    270Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm