  • TNPW0805200KBYTA
TNPW0805200KBYTA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW0805200KBYTA
HK JDW NO:
873-TNPW0805200KBYTA
Datasheet:
TNPW0805200KBYTA
Description:
TNPW Series, Thin Film, 200kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW0805200KBYTA
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    TNPW
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Military
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    200kOhms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm