  • TNPW080515K6BECN
TNPW080515K6BECN
advertisement
Manufacturer No:
TNPW080515K6BECN
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-TNPW080515K6BECN
Package:
0805
Datasheet:
TNPW080515K6BECN
Description:
Thin Film, 15.6kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
TNPW080515K6BECN
  • Power Rating
    125mW
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    15.6kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C