  • TNPW0603787RDEEA
TNPW0603787RDEEA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW0603787RDEEA
HK JDW NO:
873-TNPW0603787RDEEA
Datasheet:
TNPW0603787RDEEA
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW e3 Series, Thin Film, 787Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW0603787RDEEA
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    TNPW e3
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    787Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE; PRECISION; RATED AC VOLTAGE: 75V
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm