  • TNPW06036K19DEEA
TNPW06036K19DEEA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW06036K19DEEA
HK JDW NO:
873-TNPW06036K19DEEA
Datasheet:
TNPW06036K19DEEA
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 6.19kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW06036K19DEEA
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    TNPW e3
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    6.19kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm